اقامت وی آی پی
فهرست
بیمه اجباری خودرو در ترکیه

فهرست محتوای این مقاله

بیمه اجباری خودرو ترکیه – بیمه ترافیک ترکیه – خرید بیمه خودرو در ترکیه با بهترین تعرفه

بیمه ترافیک ترکیه یکی از بیمه هایی است که کلیه دارندگان وسایل نقلیه مانند اتوموبیل و یا موتورسیکلیت باید آن را پس از ثبت پلاک و خرید خودرو از شرکت های بیمه معتبر دریافت نمایند. 

بیمه ترافیک یک بیمه‌ی اجباری است که مالکان خودرو در ترکیه باید آن را داشته باشند درغیر این صورت از تردد خودروی آن‌ها جلوگیری می‌گردد. 

بیمه اجباری خودرو در ترکیه توسط شرکت های مختلفی ارائه می‌شود که در ادامه این مقاله به آن ها اشاره می‌کنیم، اما لازم به ذکر است که برای خرید بیمه اجباری خودرو می‌بایست با یکی از نمایندگان بیمه مشورت کنید سپس اقدام به خرید نمایید. 

شرکت اقامت وی‌آی‌پی نماینده رسمی ۲۵ شرکت بیمه در ترکیه بوده و همواره در تخفیفات مختلف است که می‌توانید بیمه ترافیک خود را از ما به آسانی در کمتر از ۱۰ دقیقه خریداری نمایید. 

بیمه خودرو ترکیه
بیمه خودرو ترکیه

بیمه خودرو در ترکیه

بیمه خودرو در کشور ترکیه دارای انواع مختلفی است، بطور مثال یکی از مهمترین آن‌ها بیمه اجباری خودرو است که به تعبیری دیگر بیمه ترافیک خودرو آن‌را معرفی می‌کنند، همانطور که قبل تر اشاره شد این بیمه توسط راهنمایی و رانندگی کشور اجباری اعلام شده است و کلیه دارندگان وسایل نقلیه در ترکیه باید آن را برای وسیله خود تهیه نمایند.

بیمه خودرو (بیمه ترافیک) چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

۱- خسارات مادی در تصادفات:

جبران خسارات در زمان وقوع تصادف دارای محدویدت هایی است که باید آن را بدانید البته این پوشش و جبران خسارت توسط شرکت های بیمه با یک دیگر متفاوت است.

سقف پوشش وسیله نقلیه: ۱۰۰۰۰۰ لیر 

سقف پوشش هر تصادف: ۲۵۰۰۰۰ لیر

۲- جبران هزینه‌های پزشکی و درمانی

درحوادثی که مقصر شخص بیمه گذار است، درصورتی که شخص ثالثی نیز در این حادثه آسیب ببیند و نیاز به فوریت های پزشکی،‌ آزمایش، عکسبرداری و … داشته باشد این بیمه هزینه‌های آن را جبران می‌کند. همانطور که گفته شد میزان جبران خسارت کاملا به شرکت بیمه کننده بستگی دارد، اما تفاوت زیادی بین سقف پوشش این شرکت ها در بیمه ترافیک خودرو وجود ندارد.

سقف پوشش برای هر نفر: ۱.۲۰۰.۰۰۰ لیر 

سقف پوشش در هر تصادف: ۶.۰۰۰.۰۰۰ لیر

۳- پوشش مرگ و میر، از کار افتادگی و جراحات شدید بیمه خودرو

درمواردی که تصادف موجب فوت بیمه شده و یا از کار افتادگی وی شود، بیمه اجباری خودرو هزینه‌های آن را پس از بررسی توسط کارشناس شرکت بیمه جبران می‌‌گردد. مواردی که در این پوشش خسارت موثر است به شرح زیر می‌باشد:

  • سن
  • درآمد
  • شخص معلول بوده است یا خیر
  • میزان نقص 

البته مشروط بر اینکه از حد و سقف معین شده در بیمه نامه تجاوز نکند پرداخت می‌گردد.

میزان پوشش این مورد را در ادامه ذکر کرده ایم:

سقف پوشش برای هر نفر: ۱.۲۰۰.۰۰۰ لیر 

سقف پوشش در هر تصادف: ۶.۰۰۰.۰۰۰ لیر

بیمه ترافیک خودرو ترکیه

اگر هزینه خسارت از محدودیت های پوشش بیمه خودرو (بیمه ترافیک) بیشتر شود چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که خسارت وارده بیش از سقف پرداختی بیمه راهنمایی و رانندگی (بیمه ترافیک یا بیمه اجباری) باشد، پرداخت مابقی خسارت بر عهده مالک وسیله نقلیه است. اگر علاوه بر بیمه اتومبیل خود، بیمه مسئولیت مالی اختیاری نیز داشته باشید، در صورت بروز خسارتی که بیش از حدود بیمه ترافیکی شما باشد، وارد عمل می شود و بسته به محدوده آن می تواند خسارات مادی، جسمی و معنوی را پوشش دهد. 

آیا بیمه ترافیک هزینه های حقوقی و دعاوی کیفیری را پرداخت می کند؟

در صورتی که پس از وقوع حادثه علیه بیمه شده اقامه دعوی شود، هزینه دادرسی تحت پوشش بیمه راهنمایی و رانندگی قرار می گیرد. هزینه های دادرسی و حق الوکاله مشروط به اینکه محدود به حدود پوشش باشد مشمول بیمه نامه راهنمایی و رانندگی می باشد.

در صورت اقامه دعوی، بیمه شده باید حداکثر ظرف مدت پنج روز موضوع را به شرکت بیمه اعلام کند. ضمناً هرگونه مدارکی از قبیل گزارش حادثه، صورتجلسه و اخطارهای دریافتی بیمه شده باید به شرکت بیمه ارسال شود.

در این صورت هزینه ها و حق الوکاله ای که بیمه شده در خصوص پرونده باید متقبل شود در حدود مشمول بیمه نامه راهنمایی و رانندگی می شود. 

بیمه کارت سبز خودرو ترکیه

بیمه مسئولیت مالی اختیاری (بیمه İMM)

این بیمه نیز برای دارندگان وسایل نقلیه است که بصورت اختیاری می‌توانید آن را تهیه کنید و اجباری نمی‌باشد. اما اگر تصادفی داشته باشید که هزینه‌های آن از سقف پوشش بیمه اجباری خودرو بالاتر باشد این بیمه هزینه‌های آن را پوشش می‌دهد.

بیمه مسئولیت مالی اختیاری خودرو در ترکیه چه مواردی را پوشش میدهد؟

بیمه مسئولیت مالی اختیاری یا همان IMM نوعی بیمه است که خسارت مادی ناشی از صاحبان وسایل نقلیه به اشخاص ثالث را تضمین می کند. در بیمه مسئولیت مالی اختیاری، قسمت های مادی و معنوی خسارات وارده از سوی صاحبان وسایل نقلیه به اشخاص ثالث، خارج از محدوده پوشش بیمه راهنمایی و رانندگی، تحت پوشش شرکت بیمه قرار می گیرد. بیمه مسئولیت اختیاری به عنوان یک نوع پوشش اضافی که می تواند به بیمه خودرو اضافه شود، تضمینی برای بیمه شده است. 

بیمه اجباری خودرو در ترکیه

آیا هنگام تصادف در خارج از کشور بیمه اجباری (بیمه ترافیک ترکیه) خسارات را پرداخت می کند؟

مطابق با قانون، بیمه ترافیک ترکیه فقط برای تردد در مرز های این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و نه در خارج از کشور، درصورتی که در خارج از کشورترکیه تصادفی با خودروی خود داشته باشید شرکت بیمه کننده‌ی شما هیچ هزینه‌ای را بعنوان خسارت پرداخت نخواهد نمود.

بیمه برای پوشش تصادف در خارج از ترکیه (بیمه کارت سبز / گرین کارت)

برای زمانی که قصد دارید با خودروی خود به جاده های خارج از کشور وارد بشوید (مثلا اروپا) بهتر آن است که دارای یک بیمه نامه برای پوشش خسارات احتمالی به خودرویتان باشید، کارت سبز تردد در ۴۶ کشور قابل استفاده است. این بیمه که در خاک اروپا نیز معتبر است با نام کارت سبز تردد یا همان گرین کارت شناخته می‌شود. 

برای استعلام قیمت بیمه گرین کارت (کارت سبز تردد)‌ با ما تماس بگیرید: تماس با ما

مدارک مورد نیاز برای تمدید اقامت ترکیه

نحوه خرید بیمه خودرو در ترکیه

برای خرید بیمه ترافیک کافی است تصویر رخصت خودرو (Ruhsat) را ارسال نمایید تا فورا استعلام قیمت را برای شما ارسال نماییم. همواره تخفیفاتی در زمینه بیمه خودرو در شرکت ما وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهرمند شوید.

برای ارتباط با ما از روش های زیر اقدام کنید و یا تصویر رخست خودرو و شماره تماستان را در فرم زیر تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم خرید بیمه خودرو در ترکیه

عکس رخصت خودرو را آلود کنید:


امتیاز دهید💫

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای ارتباط با ما کافی است روی یکی از دکمه‌های زیر را لمس کنید.
برای دسترسی آسان به وب‌سایت، آن‌را به‌عنوان اپلیکیشن نصب کنید.