اقامت وی آی پی
فهرست

اقامت توریستی ترکیه

شرایط و نحوه دریافت اقامت توریستی با تمکن مالی خرید ملک

اقامت توریستی ترکیه چیست؟

اقامت توریستی ترکیه یکی از انواع اقامت قانونی در این کشور است که اداره‌ی مهاجرت بصورت موقت در بازه های زمانی یک ساله و دوساله به متقاضیان اعطا می‌کند. اقامت توریستی مطابق با قوانین جدیدی که در سال ۲۰۲۲ وضع شد دیگر به افرادی که فقط با اجاره‌ی ملک حضور پیدا می‌کنند تعلق نمی‌گیرد و درخواست آن ها توسط اداره‌ی مهاجرت کشور ترکیه رد می‌شود. اما دو راه برای دریافت این نوع اقامت بصورت قانونی وجود دارد که در این صفحه هر یک از این روش ها و خدماتی که ما پیرامون آن‌ها ارائه می‌دهیم شرح داده شده است. همچنین اگر نیاز به مشاوره در این خصوص دارید با ما تماس بگیرید.

اقامت توریستی بلند مدت

اقامت توریستی بلند مدت با خرید ملک

این روش یکی از معقول بصرفه‌ترین روش های دریافت اقامت توریستی ترکیه است که با خرید املاک (اموال غیر منقول) در خاک ترکیه با ارزش حداقل ۷۵ هزار دلار آمریکا، اعطا می‌شود.

درصورتی که ملکی که خریداری می‌کنید در مناطق غیر ممنوعه باشد، ارزش مالی آن حداقل ۷۵۰۰۰ دلار آمریکایی باشد، شما مشمول دریافت اقامت توریستی از نوع Taşınmaz می‌شوید که بسته به نظر اداره‌ی مهاجرت می‌تواند یک ساله یا دو ساله باشد و نیاز به تمدید دارد.

اگر قصد خرید ملک با این شرایط برای اقامت توریستی ترکیه را دارید تا بتوانید برای خود و خانوادتان اقامت دریافت کنید، با ما در تماس باشید، هچنین صفحه خرید ملک را بررسی فرمایید.

اقامت توریستی با تمکن

اقامت توریستی ترکیه با تمکن مالی

راه دوم برای دریافت اقامت توریستی کشور ترکیه، ارائه تمکن مالی به اداره مهاجرت می‌باشد، در این مورد شما فیش حقوقی یا یک برگه‌ی تاییدیه دریافت مبلغی بعنوان سود یا حقوق که باید بصورت رسمی ترجمه شده باشد و مهر دادگستری داشته باشد، به اداره مهاجرت ترکیه ارائه دهید و یا در بانک های ترکیه حداقل ۹۰ هزار لیر وجه نقد واریز کرده و رسید آن را از بانک دریافت و به اداره مهاجرت ارائه کنید.

مبلغ حقوق و درآمد شما (که خارج از ترکیه باید باشد) نباید از حقوق پایه در ترکیه که در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۲ هزار لیر است کمتر باشد.

مبلغی که در بانک سپرده و به اداره مهاجرت ارائه می‌دهید باید برابر با ۱۲ حقوق پایه ترکیه باشد.

اقامت خانوادگی

دریافت اقامت خانوادگی کوتاه مدت ترکیه

در کشور ترکیه اگر یکی از اعضای درجه یک خانواده شما که نیاز به داشتن حامی در این کشور داشته باشد، می‌تواند منجر به دریافت اقامت از نوع خانواده برای شما گردد. به این صورت که اگر فرزند زیر ۱۸ سال دانش آموز در ترکیه داشته باشید شما نیز درصورتی که بتوانید درآمد کافی خود را از کشور خود یعنی مثلا ایران، اثبات کنید، می‌توانید اقامت از نوع خانوادگی و کوتاه مدت دریافت نمایید.

همچنین درصورتی که عضو درجه یک خانواده شما در این کشور دانشجو باشد و بیش از یک سال از تحصیل اون بگذرد، شما با شرط احراز درآمد کافی (پایه حقوق ترکیه) می‌توانید اقامت خانوادگی (Aile ikamet izni) دریافت نمایید.

اگر در کشور ترکیه با یک ترک ازدواج نمایید نیز شامل این قانون خواهید شد.

5/5 - (19 امتیاز)
درخواست مشاوره مهاجرتی ترکیه
درصورتی که از ما درخواست مشاوره مهاجرت به ترکیه داشته باشید به ازای ۳۰ دقیقه مشاوره تلفنی ۲۰۰ لیر ترکیه یا ۴۰۰ هزار تومان حق مشاوره تخصصی می‌بایست پرداخت گردد. درصورتی که از ما بیمه یا راندوو تهیه کرده اید مشاوره شما رایگان خواهد بود لذا در انتها مشخص کنید که از ما خدماتی دریافت کرده اید یا خیر.
آیا قبلا از ما خدماتی دریافت کرده اید؟


برای ارتباط با ما کافی است روی یکی از دکمه‌های زیر را لمس کنید.
برای دسترسی آسان به وب‌سایت، آن‌را به‌عنوان اپلیکیشن نصب کنید.
با تشکر، اطلاعات شما ثبت شد.
اطلاعات شما نزد ما محفوظ بوده و فقط در راستای درخواست خودتان استفاده شده، سپس از پایگاه داده ما حذف می‌گردد.