اقامت وی آی پی
فهرست

تحصیل در ترکیه

پذیرش تحصیلی در کشور ترکیه

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه در رشته‌های پزشکی پرستاری دندان پزشکی مهندسی

تحصیل در ترکیه

ترکیه یکی از مهاجر پذیر ترین کشور های همسایه ایران بوده و از ملیت های مختلف در آن برای زندگی‌ای بهتر مهاجرت کرده اند، یکی از عمده ترین انواع اقامتی که در ترکیه صادر می‌شود، اقامت تحصیلی ترکیه است که بدلیل بالابودن رتبه دانشگاه‌ها تقاضای زیادی نیز دارد. تحصیل در ترکیه دارای مزایای گوناگونی است،‌ بطور مثال می‌توانید از بورسیه های ویژه دانشگاه‌ها برخوردار شوید، امکان دریافت تخفیفات دانشجویی در مراکز مختلف وجود دارد و برخی مزایای دیگر.

اگر قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مانند پرستاری، فیزیوتراپی و … را دارید ، ترکیه بهترین و ارزان ترین مقصد شما خواهد بود. علاوه بر آن اگر در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در حال تحصیل باشید می‌توانید بصورت قانونی و با اجازه‌ی کار مشغول به کار شده و درآمد خوبی کسب کنید.

درخواست پذیرش تحصیلی

فرم درخواست پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه

برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه در رشته‌ی دلخواه خود، فرم زیر را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.رشته‌های قابل پذیرش

رشته‌های تحصیلی ترکیه

اگر به فکر تحصیل در ترکیه هستید حتما به دنبال یکی از رشته های پر طرفدار تحصیلی مانند پزشکی یا دندان پزشکی هستید اما در ترکیه انتخاب های بیشتری نیز در اختیار دارید، البته هزینه‌ی سالیانه تحصیل در رشته‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و لازم به بررسی آن‌هاست.

 

رشته‌ی پزشکی در ترکیه در یک دوره‌ی ۷ ساله می‌باشد که پس از آن به شما مدرکی معتبر اعطا شده و امکان طبابت خواهید داشت.

تحصیل در رشته‌ی دندان پزشکی به زبان ترکی و انگلیسی مقدور بوده و درصورتی که زبان انگلیسی یا ترکی بلد نباشید یک سال برای شما دوره‌ی آمادگی زبان (Hazırlık) در محیط دانشگاه برگذاری می‌شود.

در ترکیه امکان تحصیل در رشته‌ی پرستاری نیز وجود دارد و پس از گذراندن دوره‌ی ۴ ساله می‌توانید در بیمارستان‌های سراسر دنیا پس از معادل سازی مشغول به کار شوید. در این رشته نیز به دو زبان ترکی و انگلیسی می‌توانید تحصیل کنید.

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در کشور ترکیه رشته‌ی فیزیوتراپی بوده و امکان تحصیل در بسیاری از دانشگاه ها با شهریه‌ی پایین را دارد.

برای تحصیل در رشته‌های مهندسی ترکیه یکی از مناسب ترین و بصرفه ترین کشور های جهان است چرا که علاوه بر بروز بودن امکانات خوب و ارزانی در آن وجود دارد.

رشته های مهندسی کامپویتر، مهندسی هوش مصنوعی، مهندسی عمران و معماری و … برای دانشجویان خارجی قابل اخذ است.

4.4/5 - (13 امتیاز)
برای ارتباط با ما کافی است روی یکی از دکمه‌های زیر را لمس کنید.
با تشکر، اطلاعات شما ثبت شد.
اطلاعات شما نزد ما محفوظ بوده و فقط در راستای درخواست خودتان استفاده شده، سپس از پایگاه داده ما حذف می‌گردد.
برای دسترسی آسان به وب‌سایت، آن‌را به‌عنوان اپلیکیشن نصب کنید.