اقامت وی آی پی
فهرست
بیمه دانشجویی در ترکیه

فهرست محتوای این مقاله

بیمه دانشجویی ترکیه برای تمدید اقامت

اگر به تازگی در کشور ترکیه دانشجو شده اید یا قصد تمدید اقامت دانشجویی خود را دارید قطعا می‌دانید که شما نیز مانند سایر افرادی که اقامت های دیگری در ترکیه دارند، باید برای انجام تمدید بیمه داشته باشید، این بیمه که اصطلاحا بیمه اقامت ترکیه به آن گفته می شود، بیمه‌ی سلامت اتباع خارجی است و دارای برخی مزایا در شرایط بحرانی، اورژانسی و حوادث است.

بطور کلی هر شخصی که بعنوان یک خارجی درخواست اقامت ترکیه را دارد باید بیمه سلامت ترکیه داشته باشد، برای خرید این بیمه نیاز به ارائه پاسپورت می‌باشد.

بیمه دانشجویی ترکیه چیست

بیمه دانشجویی ترکیه چیست و چه مزایایی دارد؟

ذات بیمه‌ی دانشجویی ترکیه همان بیمه‌ی اقامت است و تفاوتی در روند صدور و نوع خدمات و پوشش ها ندارد، اما برای ارائه به دانشجویان عزیز می‌توان تخفیفاتی درنظر گرفت.

بیمه دانشجویی در ترکیه همان ِ YSS است، به نحوی همان بیمه اقامت ترکیه برای دانشجویان است و می‌توان حداکثر برای دو سال آن را صادر کرد. جالب است بدانید که در شرکت های غیر معتبر این بیمه به دانشجویان گرانتر و یا خیلی خیلی ارزان تر نیز فروخته می‌شود که باید بدانید بیمه‌ی اقامت با قیمت کمتر از ۷۰۰ لیر وجود ندارد و بیمه نامه جعلی ای که منجرب به اخراج شما از خاک ترکیه می‌شود ارائه می‌دهند، پس هنگام خرید بیمه اقامتی ترکیه دقت کافی را داشته باشید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که نیاز به بیمه ای با خدمات گسترده و یا حتی بیمه‌ی تکمیلی دارند، لازم است این آگاهی را نسبت به این نوع از بیمه داشته باشید، پس در ادامه با ما همراه باشید، همچنین مختصری درباره بیمه تکمیلی بخوانید:

بیمه تکمیلی ترکیه برای دانشجویان

پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات درخصوص بیمه تکمیلی ترکیه ابتدا ویدیو زیر را مشاهده فرمایید:

بیمه تکمیلی ترکیه که با نام های TSS و ÖSS شناخته می‌شود مختص اتباع خارجی ای است که قصد داشتن بیمه ای برای امور درمانی در مراکز درمانی ترکیه هستند، این بیمه ها معمولا قیمتی بالاتر از بیمه‌ی عمومی اتباع ترک یا همان SGK دارد، بیمه درمانی ترکیه برای ما اتباع خارجی فقط در مراکز غیردولتی (مراکز درمانی خصوصی) اعتبار و قرارداد دارد.

بیمه تکمیلی ترکیه برای دانشجویاناین نوع از بیمه (بیمه‌ی تکمیلی ترکیه) معمولا از سالانه ۵ هزار لیر تا ۵۰ هزار لیر ترک هزینه دارد که بسته به نوع و سقف پوششی که انتخاب می‌کنید متغیر است. اما در سقف هزینه‌ی بالاتر می‌تواند هزینه‌های دندانپزشکی شمارا در تا حدی پوشش دهد. همچنین برخی از این بیمه ها پوشش دارو را نیز داراست.

حتی درصورت داشتن بیمه تکمیلی نیز پیش از مراجعه و یا نوبت گرفتن از بیمارستان یا مرکز درمانی مورد نظر و حتی داروخانه، باید از طریق مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با آن مرکز درمورد طرف قرارداد بودن آن ها با شرکت بیمه‌ی شما سوال بپرسید.

مزایای بیمه دانشجویی ترکیه

این بیمه همانطور که پیش تر گفته شد برای حوادث و صوانح، بیماری هایی نظیر کرونا و نیاز بیمار به اورژانس و خدمات اورژانسی است، درواقع برای استفاده‌ی خودسرانه و مراجعه به متخصص یا داندان پزشکی گزینه‌ی مناسبی نیست.

اما جالب است بدانید که همین بیمه‌ی تقریبا ناکارآمد دارای دو سه مزیت نیز هست:

 1. پزشک خانواده کاملا رایگان
 2. آزمایشات سالانه رایگان
 3. انتقال به بیمارستان با آمبولانس بصورت رایگان

مزایای بیمه دانشجویی ترکیه

اما این به معنی آن که برای یک سرماخوردگی به اورژانس درخواست بکنید نیست! در نهایت سطح وخیم بودن حال شماست که رایگان شدن آمبولانس را مشخص می‌کند. البته در مواردی که مشکوک به کرونا یا بیماری های واگیر دار باشید نیز کافی است با اورژانس تماس بگیرید و اعلام کنید که بیماری واگیردارد دارید و نیاز به فوریت های اورژانسی دارید.

معایب بیمه دانشجویی ترکیه

از آنجایی که این بیمه اجباری بوده و نمی‌توانید جایگزینی برای آن داشته باشید، باید آن را حتما پیش از خرید هر نوع دیگری از بیمه تهیه کنید تا اقامت شما تمدید یا اگر بار اولی هستید اخذ شود تا بتوانید از مزایای قانونی اقامت خود بهره ببرید.

دومین ایرادی که به این بیمه وارد است، عدم پوشش هزینه های دارو می‌باشد، به این معنی که شما با مراجعه به بیمارستان ممکن است تا سقف ۱۰۰ درصد تخفیف بگیرید و بیمه آن را متحمل شود اما هیچ یک از دارو های شمارا پوشش نداده و بایستی برای دارو ها بصورت آزاد هزینه کنید.

بیمه دانشجویی ترکیه برای خدمات دندان پزشکی

متاسفانه هیچ یک از بیمه های عادی و حتی بیمه تامین اجتماعی کشور ترکیه که برای اتباع ترک و یا افراد دارای اجازه کار صادر می‌شود نیز امکان پوشش خدمات دندانپزشکی را ندارد و بایستی حتما بیمه تکمیلی یا خصوصی خریداری نمایید.

بیمه دندانپزشکی برای دانشجویان ترکیه

هزینه های دندان پزشکی در ترکیه همیشه مورد توجه افراد بوده و همیشه گفته شده که گرانتر از ایران است اما در اصل اینچنین نیست و شما با هزینه های تقریبا برابر با ایران می‌توانید به امور دندانپزشکی خود در مراکز خصوصی بپردازید.

بطور مثال هزینه‌ی ترمیم یک دندان بدون عصب کشی در ترکیه حدود ۳۰۰ لیر است، عصب کشی هر کانال نیز بطور میانگین ۳۰۰ لیر می‌باشد، البته این هزینه ها در استانبول است که شهری گران تر از سایر نقاط ترکیه شناخته می‌شود.

قیمت بیمه اقامت ترکیه برای دانشجویان

همانطور که در صفحه خرید بیمه اقامت ترکیه درج شده است، قیمت این نوع بیمه (بیمه سلامت ترکیه) بر اساس سن متقاضی تعیین و صادر می‌شود، تعدادی از شرکت هایی که بیمه‌ی YSS ارائه می‌کنند، قیمت های خود را با یکدیگر یکسان کرده و تقریبا دست مشتری را برای انتخاب شرکت بهتر باز گذاشته اند.

اما شروع قیمت بیمه‌ی دانشجویی برای اقامت ترکیه از رنج سنی ۱۶ تا ۲۵ سال بوده که برابر با ۱۱۰۰ لیر تقریبا می‌باشد. برای استعلام و خرید بیمه از شرکت ما ابتدا از صفحه‌ی خرید بیمه سلامت ترکیه دیدن کنید تا اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بدست آورید.

آیا بیمه سلامت ترکیه برای دانشجویان الزامی است؟

پاسخ بله است! اگر در فرم راندوو اقامت ترکیه دقت فرمایید از شما بیمه درخواست می‌کند، می‌توانید بیمه را انتخاب نکنید اما در مرحله‌ی پذیرش قوانین شما باید یکی از دو گزینه‌ی «من دارای بیمه سلامت هستم» و «من در مدت سه ماه آینده بیمه سلامت تهیه خواهم کرد» یکی از انتخاب کنید، اگر گزینه دوم را انتخاب کنید و ظرف مدت سه ماه بیمه دانشجویی ترکیه خریداری نکنید و ثبت نکنید، اقامت شما ممکن است باطل و شما از کشور اخراج شوید.

شرکت های بیمه سلامت ترکیه برای دانشجویان

تعداد زیادی از شرکت های بیمه کشور ترکیه این نوع از بیمه را ارائه می‌کنند، اما برخی از آن‌ها که بیشترین پوشش و کمترین هزینه را دارد به شما معرفی خواهیم نمود. ضمن اینکه ما با شرکت هایی که نام برده می‌شود بصورت مستقیم و بدون واسطه قرارداد همکاری داریم.

 • شرکت بیمه تورک نیپون
 • شرکت بیمه آرکس
 • شرکت بیمه دمیر حیات
 • شرکت بیمه Doğa (طبیعت)
 • شرکت بیمه آنکارا
 • شرکت بیمه سومپو
 • شرکت بیمه آنا
 • شرکت بیمه آلیانز

این شرکت ها بهترین ارائه دهندگان بیمه اقامتی کشور ترکیه هستند.

مدت زمان صدور بیمه اقامت ترکیه چقدر است؟

اگر این سوال ذهن شمارا درگیر کرده که آیا برای خرید بیمه لازم به حضور شخص در دفاتر بیمه می‌باشد، باید بدانید که خیر، در ایران نیز صدور بیمه دیگر غیر حضوری شده است. این نوع از بیمه بصورت سیستمی در پاسپورت شما (اطلاعات پاسپورت شما که در سامانه مهاجرت ترکیه ثبت شده) صادر می‌شود و پس از صدور شما از ما یا سایر شرکت ها برگه‌ی قرارداد یا همان بیمه نامه را که حدودا ۳۰ صفحه است بصورت فایل PDF دریافت می‌نمایید.

مدت زمان صدور بیمه سلامتی ترکیه بین ۵ الی ۱۵ دقیقه بوده و فورا صادر می‌شود. لازم به ذکر است که برگه‌ی قرارداد بیمه خود را حتما از صادر کننده دریافت نمایید چرا که قیمت اصلی بیمه و شماره بیمه نامه آن که اصطلاحا به آن Poliçe numarası گفته می‌شود ذکر شده است.

بیمه تکمیلی ترکیه برای دانشجویان

گدام شرکت بیمه ترکیه برای دانشجویان بهتر است؟

این امر کاملا شخصی و سلیقه ای است اما ما بر اساس تجربه چندین ساله خود به مشتریان گرامی مان شرکت های نیپون و طبیعت را پیشنهاد می‌کنیم جرا که علاوه بر قیمت منطقی و مناسب خود، دارای سقف خدمات و پوشش مالی خوبی هستند و صدور آن ها نیز کمی سریع تر انجام می‌شود.

تفاوت بیمه دانشجویی ترکیه با بیمه سلامت

همانطور که بالاتر توضیح دادیم بیمه ای که برای دانشجویان در ترکیه صادر می‌شود با بیمه اقامتی برای انواع روش ها اقامت تفاوتی نداشته و یک‌سان می‌باشند. همچنین اگر ادعایی بر تفاوت این نوع بیمه ها وجود داشت قطعا مراقب کلاه خود باشید!

بازگشت وجه بیمه دانشجویی ترکیه در صورت رد اقامت

اگر درخواست اقامت دانشجویی شما در کشور ترکیه به هر دلیلی رد بشود، امکان بازگشت وجه پرداختی شما به شرکت بیمه بطور کامل وجود ندارد و متاسفانه این باور غلط را در اینترنت و دلالان بیمه و اقامت دانشجویی ترکیه می‌توانید ببینید و بشنوید، اما اینگونه نیست چرا که تنها ۳۳ درصد از وجه پرداختی شمارا، شرکت بیمه پس می‌دهد و از دید منطقی نیز این امر صحیح است چرا که علت رد شدن شخص متقاضی در اداره مهاجرت بیمه سلامت او نبوده و قطعا بخاطر نقص یا مسائل دیگری در پرونده او بوده است.

نحوه خرید بیمه سلامت دانشجویی ترکیه

برای خرید بیمه اقامت دانشجویی ترکیه کافی است بصورت آنلاین درخواست خود را برای ما ارسال کنید، برای این امر فرمی در صفحه خرید بیمه اقامت ترکیه قرارداده شده که می‌توانید با تکمیل کردن اطلاعات خواسته شده پس از مدت کوتاهی بیمه نامه خود را دریافت کنید و یا از طریق تماس یا پیام در واتساپ درخواست خود را اعلام نمایید تا پس از دریافت مدارک از شما بیمه اقامتی تان صادر شود.

کلام آخر

بیمه اقامتی یا همان بیمه سلامت اتباع خارجی (Yabancılar Sağlık Sigortası) برای کلیه اتباع خارجی که درخواست اقامت قانونی از اداره مهاجرت ترکیه دارند الزامی است و یکی از برگه های لازم در پرونده اقامتی است که باید در فرم راندوو اقامت خود نیز آن را ثبت کنید، شما می‌توانید بیمه خود را با تخفیف از شرکت ما خریدارید نمایید، همچنین با خرید بیمه از ما بصورت کاملا رایگان کد مالیاتی و ثبت راندوو اقامت ترکیه خود را بعنوان هدیه داشته باشید!

5/5 - (45 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای ارتباط با ما کافی است روی یکی از دکمه‌های زیر را لمس کنید.
برای دسترسی آسان به وب‌سایت، آن‌را به‌عنوان اپلیکیشن نصب کنید.