اقامت وی آی پی
فهرست
بیمه حاملگی ترکیه

فهرست محتوای این مقاله

همانطور که می‌دانید بارداری و زایمان در ترکیه دارای هزینه های سرسام آوری بوده و پیش از اقدام به حاملگی در ترکیه باید نکاتی توجه کرد، در این مقاله درخصوص بیمه بارداری در ترکیه و انواع آن صحبت می‌کنیم. پس اگر قصد بارداری در این کشور را دارید و یا هم اکنون در کشور ترکیه حامله هستید این مقاله برای شماست!

بیمه حاملگی و زایمان در ترکیه برای اتباع خارجی شامل شرایط خاصی است،‌ به این شکل که اگر درحال حاضر حامله باشید نوع و پوشش بیمه شما با اینکه اگر هنوز اقدامی برای بارداری نکرده باشید متفاوت است. این تفاوت در هزینه ها، شرایط پذیرش شما بعنوان بیمه شده، سقف هزینه ها و شرایط عمومی بیمه خواهد بود.

بیمه بارداری ترکیه
بیمه بارداری ترکیه

بیمه خصوصی بارداری ترکیه

بیمه‌ی تکمیلی در ترکیه برای اتباع خارجی و شهروندان دارای شرایط متفاوتی است، این امر درباره حاملگی نیز وجود دارد، در ادامه درمورد اینکه درصورتی که حامله باشید و بخواهید بیمه تهیه کنید و یا پیش از آن بیمه تهیه کنید شما را راهنمایی خواهیم کرد.

در این فرضیه شما یک فرد با اقامت موقت ترکیه هستید (شهروند ترکیه نیستید یا اقامت شما کاری نیست):

در این شرایط شما می‌توانید بیمه ای تحت عنوان بیمه ÖSS که مخفف Özel Sağlık Sigortası به معنی بیمه سلامت خصوصی می‌باشد با هدف بارداری تهیه نمایید.

درصورتی که در دوره پیش از بارداری این بیمه را تهیه نمایید، یک مدت زمان انتظار دارد، به این شکل که شما باید حداقل شش ماه پیش از حاملگی در ترکیه این بیمه را تهیه کنید چرا که پس از شش ماه امکان استفاده از خدمات آن وجود دارد.

فرضیه بعدی این است که شما بارداری هستید و قصد دارید این بیمه را تهیه نمایید، در این صورت تنها ۳ بیمارستان در استانبول هستند که شمارا با این بیمه تحت پوشش خود قرار می‌دهند که هر سه بیمارستان آمریکایی بوده و طرف قرارداد این نوع بیمه می‌باشند. شرکت بیمه ای که شمارا در پوشش می‌دهد نیز شرکت Demir Hayat می‌باشد.

حاملگی در ترکیه
حاملگی در ترکیه

بیمه تکمیلی بارداری ترکیه

بیمه تکمیلی بطور کلی برای تامین خدمات و پوشش های سلامتی در ترکیه برای شهروندان و کسانی که دارای اجازه اقامت از نوع کاری هستند می‌باشد چرا که لازمه صدور آن، داشتن بیمه تامین اجتماعی ترکیه یا همان SGK است!

درصورتی که شما دارای SGK ترکیه باشید، می‌توانید پیش از بارداری و یا در دوران بارداری خود اقدام به تهیه آن نمایید، به این نوع بیمه TSS نیز گفته می‌شود که مخفف Tamamlayıcı Sağlık sigortası به معنی بیمه سلامت تکمیلی است. بیمه TSS با توجه به سوابق بیمه SGK شما از نظر هزینه و شرایط پذیرش متغیر خواهد بود.

همچنین برای داشتن این بیمه آزمایش‌های پیش از بارداری و هنگام بارداری (درصورتی که حامله هستید) لازم به ارائه است.

هزینه بیمه حاملگی ترکیه

در ارتباط با هزینه بیمه حاملگی در ترکیه متاسفانه به دلیل متغیر بودن تعرفه برای هر شخص با توجه به شرایط و سوابق او، نمی‌توان قیمت قطعی اعلام کرد اما رنج قیمت برای بیمه‌ی ÖSS بین ۱۰ الی ۳۰ هزار لیر ترکیه بطور سالانه است، همچنین برای بیمه‌ی TSS نیز بین ۱۰۰۰ تا ۱۰ هزار لیر تعرفه در نظر گرفته می‌شود.

شرکت بیمه معتبر ترکیهبهترین شرکت بیمه برای پوشش خدمات حاملگی در ترکیه

یکی از بهترین شرکت هایی که خدمات بارداری در ترکیه را پوشش می‌دهد، شرکت بیمه دمیر می‌باشد که با بیمارستان های آمریکایی استانبول نیز دارای قرارداد است. این شرکت در زمینه بیمه اقامت ترکیه، بیمه سیاحتی و بیمه خودرو، بیمه زلزله خانه (داسک) و همچنین بیمه های تکمیلی و خصوصی دارای خدمات متنوعی است.

کلام آخر

با توجه به این که بارداری در ترکیه امری است با هزینه های بسیار بالا، داشتن یک بیمه مفید و کارآمد در این زمینه خیال شمارا آسوده خواهد کرد، بنابراین اگر در این باره اطلاعات بیشتر لازم داشتید و قصد تهیه این بیمه را دارید از طریق صفحه‌ی تماس با ما یا راه های ارتباطی داخل صفحه با ما تماس بگیرید.

4.5/5 - (36 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای ارتباط با ما کافی است روی یکی از دکمه‌های زیر را لمس کنید.
برای دسترسی آسان به وب‌سایت، آن‌را به‌عنوان اپلیکیشن نصب کنید.