اقامت وی آی پی
فهرست

نحوه پرداخت حق خاک ترکیه

آموزش پرداخت مالیات اقامت بصورت آنلاین حضوری

مالیات یا حق خاک اقامت ترکیه چیست؟

مالیات اقامت ترکیه برای افرادی که قصد دریافت اقامت ترکیه را دارند در نظر گرفته می شود که مبلغ آن ۸۰ دلار می‌باشد. این مالیات برای دانشجویان در سال اول در نظر گرفته می شود اما برای سال های بعدی نیاز به پرداخت نیست و در برگه‌ی راندوو غید نمی‌شود. برای پرداخت این مالیات که اصطلاحا به آن حق خاک هم گفته می‌شود، قبل از حضور در اداره‌ی مهاجرت برای مصاحبه الزامی است و باید با یکی از روش های زیر پرداخت گردد.

روش های پرداخت حق خاک ترکیه

نحوه پرداخت از روش آنلاین، بانک و اداره‌ی مالیات

برای پرداخت مالیات پس از اینکه راندوو خود را از ما دریافت کردید، وارد لینکی که در پایان این پاراگراف نوشته شده می‌شوید و طبق آموزش ادامه‌ی صفحه پرداخت خود را انجام می‌دهید.

برای پرداخت آنلاین مالیات حتما باید حساب بانکی در یکی از بانک های دولتی ترکیه داشته باشید مثل بانک زراعت در غیر صورت می‌توانید مبلغی که در راندووی شما درج شده را برای پرداخت به ما بسپارید.

https://ivd.gib.gov.tr

اگر قصد دارید بصورت حضوری در بانک های دولتی ترکیه پرداخت کنید، لازم است با در دست داشتن برگه ی راندوو به بانک های Ziraat و یا Vakıf مراجعه کرده و درخواست پرداخت مالیات اقامت خود را ابراز نمایید. برای پرداخت این مالیات باید فرم پرداخت با کد های ۹۲۰۷ و ۹۲۳۳ را درخواست کنید.

همچنین می‌توانید به اداره‌ی مالیات نزدیک محل راندووی خود مراجعه کرده و فرم راندوو را ارائه دهید تا به شما فیش بدهند، در نظر داشته باشید که اگر برای بار اول درخواست پرداخت مالیات اقامتی خود را دارید باید در اداره مالیات درخواست کد مالیاتی ابراز کنید سپس پرداخت کنید. فیش پرداختی را کپی کرده و یک نسخه در پرونده و نسخه ای دیگر نرد خود نگاه دارید.

کد مالیاتی

اخذ کد مالیاتی اداره مهاجرت ترکیه

پرداخت مالیات برای افرادی که برای بار اول اقدام می‌:نند نیاز به کد مالیاتی دارد یا همان Vergi numarası که می‌بایست از طریق اداره مالیات بصورت حضوری یا از طریق وب سایت زیر اخذ شود.

https://ivd.gib.gov.tr

درصورتی که برای اقامت ترکیه بار اول درخواست می‌کنید، ما بصورت رایگان کد مالیاتی شما را اخذ کرده و برای شما بصورت فایل PDF ارسال می‌نماییم. دقت کنید که این خدمات رایگان فقط درصورتی که از ما بیمه تهیه کنید رایگان می‌باشد در غیر این صورت ۱۰۰ لیر هزینه دارد.

آموزش تصویری پرداخت اینترنتی حق خاک ترکیه

در ابتدا پس از ورود به وب سایت وارد بخش Harç ve Değerli Kağıt Bedeli شوید.

و بعد از آن در پنجره‌ی باز شده GÖÇ İDARESİ İKAMET TEZKERESİ HARCI ÖDEME را انتخاب کنید.

در این قسمت کدی که پس از پر کردن فرم راندوو و دریافت pdf با عنوان TAHAKKUK ÖDEME BİLGİLERİ مشخص است را وارد و در پایین کد امنیتی را مقابل آن وارد می‌کنیم و روی دکمه Sorgula کلیک میکنیم.

در این قیمت روی Öde کلیک می کنیم تا وارد درگاه پرداخت شویم.

خاطر نشان می‌کنیم که پرداخت این مالیات تنها با کارت بانک های دولتی ترکیه قابل انجام است، اگر حساب شما بطور مثال ایش بانک باشد نمی‌توانید پرداخت کنید.

در این مرحله رسید پرداختی خود را دانلود کنید و پرینت گرفته تا در پرونده خود قرار دهید.

2.6/5 - (5 امتیاز)
برای ارتباط با ما کافی است روی یکی از دکمه‌های زیر را لمس کنید.
برای دسترسی آسان به وب‌سایت، آن‌را به‌عنوان اپلیکیشن نصب کنید.