اقامت وی آی پی
فهرست
خرید بیمه اقامت ترکیه

فهرست محتوای این مقاله

همانطور که می‌دانید برای دریافت اقامت کشور ترکیه نیاز به بیمه سلامت می‌باشد، نحوه خرید بیمه سلامت ترکیه برای دریافت اقامت ساده بوده و نیازی به مدارک پیچیده و زیادی ندارد، اما نکاتی وجود دارد که درصورتی که آن ها را بدانید کلاه سرتان نرفته و از ضرر مالی و حتی احتمال دیپورتی جلوگیری می‌کنید!

برای اینکه بتوانید اقامت توریستی ترکیه یا اقامت تحصیلی ترکیه را دریافت کنید لازم است تا بیمه ای تحت عنوان بیمه اقامت ترکیه را داشته باشید چرا که یک فرد خارجی حساب شده اید و تا زمانی که در این کشور حضور داشته باشید بایستی بیمه سلامت نیز داشته باشید. این بیمه که یک قرارداد چند صفحه ای است درباره خدمات و پوشش هایی که دارد و در ابتدای آن نیز اطلاعات شما و شرکت بیمه و نماینده بیمه را درج نموده است.

نرخ بیمه اقامت ترکیه برای اقامت

تعرفه خرید بیمه اقامت ترکیه از شرکت ما (با ۵۰ درصد تخفیف)

قیمت بیمه اقامت ترکیه

به دلیل متغیر بودن قیمت ها و نوسان از سوی شرکت های بیمه‌مادر، برای استعلام می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل کنید تا بصورت فوری با شما تماس بگیریم.

مدار مورد نیاز صدور بیمه در ترکیه

اطلاعات پاسپورت
آدرس محل سکونت
شماره تلفن ترکیه
تاریخ شروع بیمه

نحوه خرید بیمه سلامت ترکیه برای دریافت اقامت

برای خرید بیمه اقامتی ترکیه دو راه وجود دارد که در ادامه‌ی این مقاله به شما خواهیم گفت.

خرید بیمه سلامت ترکیه از دفاتر بیمه (خرید حضوری)

برای خرید حضوری بیمه باید به یکی از دفاتر نمایندگی شرکت های بیمه مراجعه نمایید و نسبت به خرید بیمه‌تان اقدام کنید، این دفاتر معمولا در اکثر مناطق ترکیه وجود دارد اما یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد، موضوع تخفیف است، چرا که دفاتر بیمه هیچ طرح تخفیفی نداشته و امکان دریافت تخفیف را به مشتری نمی‌دهند، بلکه به قیمتی که روی بیمه نامه سلامت درج شده بیمه را خریدارید می‌کنید.

البته ممکن است هزینه مالیات و عوارض را نیز بر روی آن حساب کنند و حدودا ۲۰۰ لیر بالاتر از قیمت روی برگه باید پرداخت کنید. از این رو خرید بیمه بصورت حضوری تقریبا می‌شود گفت مقرون به صرفه نیست، اما برخی ترجیح می‌دهند بصورت حضوری خریداری نمایند. اما شمارا با چند نکته درباره اینکه چرا خرید حضوری بیمه بصرفه نیست آشنا می‌کنیم.

هزینه‌های لیست زیر تمامی عللی هستند که می‌توانند شمارا از خرید حضوری بیمه سلامت ترکیه منصرف کنند:

 1. هزینه رفت و برگشت به دفتر بیمه
 2. احتساب مالیات و عوارض دفتر بیمه روی هزینه‌ی اصلی
 3. چاپ قرارداد بیمه بصورت سیاه سفید (اداره مهاجرت برگه رنگی فقط دریافت می‌کند از متقاضی)
 4. صرف زیاد زمان برای رسیدن به دفتر و انتظار در دفتر بیمه

بنابراین خرید حضوری بیمه ای که برای رنج سنی ۲۵ سال حدود ۸۰۰ لیر است، صرفه‌ی اقتصادی ندارد و می‌توان به روش غیر حضوری بیمه ترکیه را خرید، همچنین در ادامه درباره خرید غیر حضوری و مواردی که باید درنظر بگیرید توضیح داده شده است.

خرید آنلاین بیمه سلامت ترکیه (بیمه اقامتی ترکیه)
خرید آنلاین بیمه اقامت ترکیه

خرید آنلاین بیمه سلامت ترکیه (بیمه اقامتی ترکیه)

خرید آنلاین بیمه اقامت ترکیه مزایایی دارد که درباره آن‌ها توضیح داده ایم در ادامه، اما باید چندین نکته را درباره بیمه نامه های جعلی و غیر واقعی در نظر بگیرید تا موجب رد شدن درخواست اقامت شما و یا حتی دیپورتی و محکومیت شما نشود.

نحوه خرید بیمه اقامت ترکیه بصورت غیر حضوری

برای خرید غیرحضوری بیمه سلامت ترکیه کافی است با یکی از شرکت های نماینده بیمه مثل شرکت ما تماس بگیرید! ما از بین ۳۰ شرکت بیمه ای که نمایندگی رسمی و قانونی آن ها را بصورت مستقیم و بدون واسطه داریم به شما بهترین قیمت و شرایط را اعلام می‌کنیم تا بتوانید انتخاب و خرید خوبی داشته باشید، برای خرید بیمه اقامت ترکیه تنها تصویر پاسپورت شما کافی است و نیاز به مدارک خاصی ندارد اما باز مدارک تکمیلی را به شما اعلام می‌کنیم.

نکاتی که در خرید غیر حضوری بیمه سلامت ترکیه باید به آن ها توجه کرد:

بیمه اقامتی ترکیه امروزه به یک راه کلاه برداری نیز تبدیل شده، شاید شما هم دیده باشید که برخی از صفحات در اینستاگرام و فیسبوک تبلغاتی مبنی بر بیمه سلامت با قیمتی کمتر از ۵۰۰ لیر می‌کنند، به این نکته فکر کنید که نماینده چطور بیمه را ۵۰۰ لیر می‌تواند بفروش برساند! چطور می‌تواند بیمه‌نامه ای که تا ۱۰۰ هزار لیر پوشش خدمات دارد را تنها ۵۰۰ لیر یا کمتر بفروشد؟

جای تامل دارد اما بطور کامل توضیح می‌دهیم که این نوع از بیمه های اقامتی ترکیه چه هستند و چه جوانبی در بر دارد. بیمه های ارزانی که بسیاری آن‌هارا خریدارید می‌کنند و سپس به سراغ ما می‌آیند، بیمه های جعلی و ساخته هستند که با نرم افزاری های ساده ای مثل فتوشاپ و Word می‌توان آن ها را ساخت، اما نکته ای که همه‌ی بیمه های جعلی دارند عدم وجود بارکد و یا وجود بارکد بدون استعلام هستند چرا که بیمه اقامتی ترکیه دارای بارکدی است که حتی با موبایل نیز می‌توان آن را اسکن کرد و به شما استعلام اصالت می‌دهد.

اگر بیمه شما غیر واقعی باشد اولا در سامانه راندوو اقامت ترکیه یا همان وقت مصاحبه اقامت ثبت نمی‌شود، که اگر کلاه بردار مسئولیت ثبت راندوو را داشته باشد برای شما عدم داشتن بیمه را ثبت می‌کند که خود باعث رد اقامت شما می‌شود، دوما در روز مصاحبه، مامور اداره مهاجرت برگه‌ی بیمه شمارا اسکن کرده و متوجه جعلی بودن آن می‌شود که این امر موجب رد درخواست اقامت شما در همان مرحله اول می‌شود و حتی ممکن است به جرم جعل مدرک برای دور زدن اداره مهاجرت محکوم و جریمه شوید.

پس حتما بیمه خود را از شرکت هایی که با قیمت معقول و منطقی ارائه می‌دهند تهیه کنید، بارکد آن را پس از خرید بررسی کنید، کد بیمه نامه خود را در سامانه راندوو بررسی کنید تا خطا ندهد و مواردی از این قبیل.

صدور بیمه اقامتی ترکیه چقدر به طول می‌کشد؟

صدور بیمه اقامتی ترکیه چقدر به طول می‌کشد؟

بطور کلی صدور بیمه سلامت ترکیه کمتر از ۲۰ دقیقه زمان برده و پس از صدور فایل PDF آن برای متقاضی ارسال می‌شود که دارای سربرگ و مهر و امضای شرکت اصلی بیمه و نماینده بیمه می‌باشد.

خدمات بیمه اقامت ترکیه چیست؟

بیمه های اقامت ترکیه بطور کلی خدمات و پوشش های زیادی ندارند، تمامی شرکت های بیمه سلامتی که بیمه اتباع خارجی صادر می‌کنند نیز دارای پوشش و خدمات یکسان بوده و فقط در سقف هزینه و قیمت صدور متفاوت هستند که در ادامه بطور کامل آن هارا شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بطور کلی بیمه ی اقامت بیمه ای برای تضمین حفظ سلامت شما در خاک ترکیه در زمان صانحه و حادثه است. در متن پایین خدمات و پوشش های بیمه سلامت اتباع خارجی را را شرح داده ایم:

خدمات بیمه اقامت ترکیه

 • پوشش صوانح و حوادث حمل و نقل عمومی
 • پزشک عمومی
 • آزمایش چک آپ
 • حمل به اورژانس با آمبولانس

سقف پوشش بیمه سلامت ترکیه

هزینه های جراحی و بیمارستان دولتی طرف قرارداد با بیمه: پوشش کامل (نامحدود)

هزینه های جراحی و بیمارستان دولتی بدون قرارداد با بیمه: پوشش تا ۸۰ درصد

اورژانس و آمبولانس (طرف قرارداد): پوشش کامل

اورژانس و آمبولانس بدون قرارداد: ۲۵۰ لیر سهم بیمار

شرکت های بیمه سلامت ترکیه

تعداد شرکت هایی که بیمه اقامت اتباع خارجی صادر می‌کنند درترکیه زیاد است اما چند تا از بهترین ها و مقرون بصرفه ترین های آن را معرفی می‌کنیم:

 • شرکت بیمه تورک نیپون
 • شرکت بیمه آرکس
 • شرکت بیمه دمیر حیات
 • شرکت بیمه Doğa (طبیعت)
 • شرکت بیمه آنکارا
 • شرکت بیمه سومپو
 • شرکت بیمه آنا
 • شرکت بیمه آلیانز

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه اقامت ترکیه

برای خرید سیگورتا ترکیه کافی است تصویر صفحه اول پاسپورت،‌شماره تماس ترک و آدرس محل سکونت خود در خاک ترکیه را اعلام نمایید تا برای شما بیمه صادر و قرارداد آن ارسال شود.

قیمت بیمه اقامت ترکیه
بیمه اقامت ترکیه

قیمت بیمه ترکیه برای اقامت

همانطور که بخش خرید بیمه اقامتی ترکیه در وب‌سایت ما شرح داده شده است،‌بیمه اقامت ترکیه بر اساس گروه سنی تعیین و صادر می‌شود که در لیست زیر نیز می‌توانید براساس رنج سنی خود قیمت هارا که دارای تخفیف از سوی شرکت ما هستند بررسی کنید و اگر قصد خرید داشتید با ما تماس بگیرید.

کدام شرکت بیمه ترکیه بهتر است؟

معمولا متقاضیانی که قصد خرید بیمه سلامت ترکیه از ما دارند این سوال می‌پرسند که کدام شرکت برای بیمه اقامتی بهتر است؟ پاسخ ساده است، همگی شرکت های بیمه ای که بیمه اتباع خارجی در ترکیه صادر می‌کنند طبق یک قانون با هم دیگر یکسان سازی شده اند که در تمامی خدمات و هزینه های یکسان باشند، البته برخی از شرکت ها در سقف پوشش و هزینه صدور کمی متفاوت هستند مثل شرکت بیمه آنکارا و شرکت سومپو جاپان.

بیمه دانشجویی ترکیه

برای خرید بیمه دانشجویی ترکیه لازم ارائه تصویر صفحه اول پاسپورت بوده و پس از آن انتخاب شرکت صادرکننده بیمه! به همین سادگی می‌توانید بیمه برای اقامت خود که بصورت دانشجویی بوده اقدام کنید. درواقع بیمه اقامت دانشجویی ترکیه با بیمه سایر اقامت ها تفاوتی ندارد و برای خرید آن لازم به انجام کار نیست!

سیگورتا ترکیه چیست؟

سیگورتا در واقع به معنی کلمه همان بیمه است و معنای دیگری ندارد و یا اسم شرکت خاصی نیست! Sigorta یا همان بیمه در کشور ترکیه برای اتباع خارجی ای که به هر روشی درخواست اقامت می‌کنند الزامی بوده و باید آن را تحت عنوان Yabancılar için sağlık sigortası خریداری نمایند و در شماره پاسپورت آن ها در سیستم مهاجرت ترکیه ثبت شود. بطور کلی به بیمه در کشور ترکیه سیگورتا یا سیگورتای ترکیه می‌گویند.

بیمه sgk ترکیه چیست

بیمه SGK چیست؟

بیمه SGK یا همان که مخفف SOSYAL GÜVENLİK KURUMU به معنی سازمان تامین اجتماعی است، بیمه ای است که فقط به اتباع ترک و افرادی خارجی ای که دارای کارت اقامت و اجازه کاری معتبر ترکیه هستند تعلق می‌گیرد، دقت کنید که این بیمه به افرادی که بصورت دانشجویی یا توریستی در ترکیه زندگی می‌کنند تعلق نمی‌گیرد و نمی‌توان آن را صادر کرد.

وب‌سایت سازمان تامین اجتماعی کشور ترکیه به آدرس https://www.sgk.gov.tr می‌باشد که می‌توانید از آن دیدن کنید.

بیمه تکمیلی ترکیه یا ÖSS چیست؟

بیمه ÖSS که مخفف Özel Sağlık Sigortası می‌باشد به معنای بیمه سلامت خصوصی است، این بیمه برای کلیه افرادی که در ترکیه زندگی می‌کنند اعم از دانشجوی خارجی و اتباعی که توریستی در این کشور زندگی می‌کنند قابل صدور است، این بیمه بیمه‌ی تکمیلی ترکیه بوده که در مراکز درمانی خصوصی مورد استفاده است، در واقع شما با داشتن این بیمه فقط می‌توانید به مراکز درمانی خصوصی مراجعه کنید و درخواست رسیدگی به وضعتتان را داشته باشید.
این بیمه براساس بودجه شما صادر می‌شود، شما نمی‌توانید بعنوان سرپرست خانواده این بیمه را برای خودتان که خریداری کردید فرزاندان را تحت پوشش بگیرید چرا که برای هر شخص بصورت مجزا صدور می‌شود.

با برخی از خدمات بیمه تکمیلی خصوصی ترکیه آشنا شوید

 • پوشش خدمات بهداشتی و مراقب های بهداشتی در مراکز خصوصی
 • پوشش خدمات پزشکی و درمانی از مراکز خصوصی
 • پرداخت غرامت نقص عضو
 • درمان با هزینه های بسیار پایین تر از سایر بیمه ها و مراکز دولتی
 • پوشش هزینه های بارداری

معایب بیمه تکمیلی خصوصی ترکیه (ÖSS)

درصورتی که پیش از خرید بیمه دارای بیماری یا مشکلی باشید که در سامانه وزارت بهداشت ترکیه ثبت شده باشد و یا پزشک تشخیص دهد که از پیش وجود داشته است و سپس بیمه خریدارید کنید، آن بیماری یا مشکل را پوشش نمی‌دهد و باید بصورت آزاد هزینه های آن را پرداخت کنید همچنین شما نمی‌توانید بعنوان بیمه شده، فرزندان و همسر خود را تحت تکلف خود قرار دهید.

درصورتی که پیش از خرید بیمه بارداد شده باشید و سپس این نوع بیمه را خریداری کنید،‌ بیمه هزینه های زایمان و بطور کلی هزینه های بارداری شمارا متحمل نمی‌شود. همچنین شما باید حداقل شش ماه پیش از بارداری بیمه خصوصی خریدارید کنید چرا که شرکت های بیمه خصوصی پس از ۶ ماه و بعضی از شرکت ها پس از ۱ سال تحت پوشش بودن متقاضی، هزینه های بارداری را پوشش می‌دهند.

 

4.9/5 - (25 امتیاز)

4 پاسخ

 1. بیمه اقامت ترکیه برای دریافت کیملیک هست؟ یا بیمه درمانی؟ من میخوام بیمه ای بخرم که قابلیت استفاده در مراکز درمانی ترکیه رو هم داشته باشه…
  و اینکه تخفیف هم هنوز دارید؟ سال پیش از بیمه آنکارا برامون صادر کردید با تخفیف خوب و واقعا هم تشکر میکنم ازتون.. ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام و وقت بخیر خدمت شما خانم بهار، بله قابلیت استفاده در مراکز درمانی هم داره البته مراکز طرف قرارداد اون شرکت بیمه، درحال حاظر تا قبل از ۱۵ آگست میتونیم با ۵۰ درصد تخفیف از شرکت دمیر براتون صادر کنیم. خواهش میکنم لطف دارید.
   بیمه ترکیه برای اقامت از شرکت های مختلف میتونیم صادر کنیم اما فعلا دمیر تخفیف خوبی داره و پوشش بالا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای ارتباط با ما کافی است روی یکی از دکمه‌های زیر را لمس کنید.
برای دسترسی آسان به وب‌سایت، آن‌را به‌عنوان اپلیکیشن نصب کنید.